53. kolo hokejovej Tipos extraligy

02.03.2012 Celý región

HK 36 Skalica - HC Košice 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)
Góly: 11. Obdržálek (R. Školiak), 16. Lušňák (Křetinský), 18. Obdržálek (J. Hruška, R. Školiak), 30. R. Konečný (J. Jurík), 39. Lušňák (Pojkar, T. Višňovský), 52. J. Hruška (R. Školiak, Obdržálek) - 34. Kolba (Michel Miklík, Jenčík)
Vylúčení: 4:3 na 2 min
presilovky: 0:1
oslabenia: 0:0
rozhodovali: Jonák - Tvrdoň, R. Návratek
2770 divákov

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, Pojkar, Křetinský, Kloz, Jankovič, Magušin, Gula - Obdržálek, J. Hruška, R. Školiak - T. Višňovský, Klejna, Lušňák - Kutálek, Holovič, Šátek - J. Jurík, Mikúš, R. Konečný
Košice: Halász (od 30. min Hylák) - Homer, J. Tabaček, Šeda, Kolba, Michal Novák, Martin Chovan, Slimák - P. Bartoš, Kristek, Zálešák - Jenčík, S. Gron, Michel Miklík - Pašek, Hvila, Dravecký - Mlynarovič, Matúš Chovan, Spilar

Domáci nastúpili do zápasu s víťazom základnej časti, bez kapitána Pálffyho, ktorý sa zranil pri doobedňajšom rozkorčuľovaní. Prvé minúty priniesli obojstranne opatrný hokej. Prvú vážnejšiu šancu zápasu mal v 7. minúte domáci útočník Mikúš, keď zabojoval pred Halászovou bránkou, no jeho dve strely zblízka košický brankár zlikvidoval. Vylúčením Pašeka od 8. minúty domáci nevyužili, ale hneď po skončení tejto presilovky otvoril skóre domáci Obdržálek. Dobré šance spálili v 12. minúte Bartoš i Zálešák, takže stav sa nemenil. Po góle hra ožila, obe mužstvá začali viac korčuľovať. V 15. minúte Křetinský ideálne uvoľnil Lušňáka a ten strelou na Halászovu vyrážačku zvýšil na 2:0. V 16. minúte Kristekov teč len tesne minul Lakosilovu bránku. Chybu obrany hostí využil Obdržálek a strelou švihom v 17. minúte zvýšil na 3:0. Dve minúty pred klaksónom hrali hostia presilovku pri vylúčení Kloza, no skóre sa už v tejto časti hry nezmenilo.
V 22. Minúte sa snažil Zálešák lišiacky obstreliť Lakosila, no ten sa prekvapiť nedal. Domáci nevyužili presilovku, keď bol vylúčený Martin Chovan. Skaličania hrali s chuťou a po strelení prvého gólu si vynútili hernú prevahu. Presadil sa aj štvrtý útok, keď v 31. minúte Konečný bez prípravy trafil ľavý roh Halászovej brány a košického brankára následne vystriedal Hylák. Hostia znížili na 1:4 v presilovke, keď pri vylúčení Jankoviča presne od modrej trafil Kolba. Gól hostí povzbudil. Boli častejšie pred Lakosilom a domáca obrana s brankárom len s vypätím síl riešila viaceré skrumáže. Minútu pred druhým klaksónom Pojkar uvoľnil Lušňáka, ten blafákom prekonal Hyláka na 5:1 a strelil tak piaty gól domáceho družstva.
Od 42. minúty začali hrať hostia presilovú hru pri vylúčení Křetinského a vzápätí Kolbu, takže sa hralo 4:4. Hostia nevyužili od 46. minúty presilovku, keď bol vylúčený Gula. Skóre sa menilo až v 52. minúte, keď Školiak prihral Hruškovi, ktorý presnou strelou zvýšil na 6:1. Hostia nedokázali eliminovať dôraznú hru domácich, hoci sa snažili o skorigovanie výsledku a v bráne domácich sa predstavil v dobrej forme Lakosil, ktorý zlikvidoval v 54. minúte aj gólovú príležitosť Spilára. Domáci predčili hostí po všetkých herných činnostiach a naznačili pred play off sľubnú formu.

MHC Mountfield Martin - HC'05 Banská Bystrica 4:5 (1:1, 1:2, 2:1) po samostatných nájazdoch
Góly: 16. V. Škoda (Fadrný, Kriška), 32. Kriška (Fadrný, Výborný), 50. Michal Važan (Brcko, Matejka), 60. Kriška (Michal Važan, Fadrný) - 19. M. Grman (Jokila), 29. Kristoffersson (Ján Sýkora, K. Grman), 36. R. Heizer (Kútny, Jabrocký), 45. Ján Sýkora, rozhodujúci sam. nájazd premenil Jabrocký.
Vylúčení: 4:9 na 2 min, navyše: Výborný na 10 min za nešp. správanie - Miroslav Hlinka na 10+DKZ za nešp. správanie
presilovky: 2:1
rozhodovali: Kubuš - V. Smerek, Bogdaň
2500 divákov
Martin: M. Šimko - Matejka, Brcko, Škumát, M. Výborný, Leško, Drgoň, Zukal, Vartovník - M. Sobota, Galamboš, Michal Važan - Kriška, V. Škoda, Fadrný - Macejka, Zeliska, Miroslav Ižvolt - Themár, Murček, J. Cíger
Banská Bystrica: Kostúr - Brňák, Cebák, M. Grman, Huba, Novajovský, Kubka, Beňa - Kútny, Miroslav Hlinka, Jabrocký - Ján Sýkora, Jokila, Kristoffersson - M. Kokavec, Pulliainen, L. Novák - T. Hričina, R. Heizer

HK Nitra - HC Slovan Bratislava 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)
Góly: 22. Hamrák (Gurčík, Ordzovenský), 37. Tůma (Mašlonka), 40. Hrnka (Vosátko, M. Segľa), 53. M. Segľa (Martin Bača, G. Saliji), 60. G. Saliji - 20. L. Hudáček (Bulík, M. Sloboda), 37. M. Sloboda, 54. D. Skokan (M. Hudec)
Vylúčení: 6:12 na 2 min, navyše: G. Saliji na 10 min za nešp. správanie - Martin Bača 5+DKZ za hrubosť, Harvey 5+DKZ za hrubosť, M. Hudec na 10 min za nešp. správanie, Harvey na 10 min za nešp. správanie
presilovky: 4:0
rozhodovali: Husička, Polák (ČR) - Šefčík, Výleta
1969 divákov

Nitra: I. Fedor - Martin Bača, Tůma, Ďurák, Vosátko, Ordzovenský, Gurčík, K. Grman, Árvay - G. Saliji, M. Segľa, Hrnka - H. Ručkay, Káčer, R. Tománek - Mašlonka, Hamrák, Kropáč - Uhnák, P. Slovák
Slovan: Karhunen - Dobroň, Švarný, Štajnoch, P. Frühauf, Luža, I. Ďatelinka, L. Kozák, Jass - M. Bakoš, Bulík, L. Hudáček - M. Hudec, Kukumberg, D. Skokan - D. Buc, M. Sloboda, Harvey - A. Kudrna, Preisinger, Kalináč

HKm Zvolen - HK AutoFinance Poprad 3:4 po predĺžení (1:0, 1:0, 1:3 - 0:1)
Góly: 20. Čurilla (Juraško, P. Zuzin), 39. Čurilla (Otčenáš), 57. Vantroba (M. Jurík) - 50. Koskinen (Strömberg), 54. Vandas (Koskinen), 58. Vaic (A. Kroták), 65. Balán (Tavželj).
Vylúčení: 5:3 na 2 min
presilovky: 1:2
rozhodovali: J. Konc - Gajan, Novák
1492 divákov

Zvolen: Trenčan - Ťavoda, Jindra, Hraško, Juraško, M. Vantroba, J. Mucha - Marek Slovák, L. Jurík, V. Baláž - Otčenáš, P. Zuzin, Čurilla - Síkela, M. Jurík, Puliš - Šiška, Fekiač, T. Méry
Poprad: Šimonovič - Fabian, Pentikäinen, Tavželj, Kovačevič, D. Kramár - Strömberg, Koskinen, Kuľha - P. Svitana, Balán, Vaic - Svačina, A. Kroták, Michal Chovan - Vandas, Škovira, Homa

Poprad prišiel do Zvolena len s piatimi obrancami. Prvú šancu mal Lukáš Jurík, ale Šimonovič jeho strelu kryl. Na druhej strane neúspešne strieľal Kroták. Po delovke Sikelu zazvonila žŕdka Šimonovičovej brány. Hraško ani na dvakrát neposlal puk do siete. Z rýchleho protiútoku mal gól na hokejke Chovan, ale Trenčana neprekonal. V posledných sekundách druhej časti domáci využili svoju prevahu. Zuzinovu strelu poslal za chrbát Šimonoviča Čurilla.
V úvode druhej časti sa ocitol sám pred brankárom Homa, ale ani zblízka sa nepresadil. Domáci pokračovali v tlaku, ale ani jedna strela neskončila v sieti. Až v závere prišiel vydretý gól domácich. Otčenáš sa natlačil pred bránku a puk umiestnil za Šimonoviča Čurilla.
V poslednej tretine sa roztrhlo vrece s gólmi. Hostia využili presilovku, keď Koskinen obišiel bránku. Natlačil sa pred Trenčana a švihom poslal puk do siete. V 54. minúte už bolo vyrovnané. Vandas obišiel všetkých, ktorí mu stáli v ceste a blafákom vyrovnal. V 56. minúte vyhral Milan Jurík buly a Vantroba stojaci za ním dostal delovkou Zvolen opäť do vedenia. O minútu Kroták prihral voľnému Vaicovi a bolo vyrovnané. V predĺžení o víťazstve hostí rozhodol v 65. minúte Balán.

Vladimír Klinga, asistent trénera Zvolena: "Myslím, že to bol hokej obojstranne dopredu, ale bez kontaktu. Žiaľ, po individuálnych chybách a nedisciplinovanosťou sme dnešný zápas prehrali."
Ladislav Svozil, tréner Popradu: "Chceli sme vyhrať. Prvé dve tretiny neboli pre nás dobré. Keď chceme vonku bodovať, musíme premieňať šance. Vo Zvolene sme v tejto sezóne prvýkrát vyhrali a tak sme spokojní."

Dukla Trenčín - MsHK DOXXbet Žilina 5:3 (1:0, 1:1, 3:2) - predohrané
Góly: 2. J. Gašparovič (Lelkeš, Biro), 27. O. Mikula (Fojtík), 42. O. Mikula (Fojtík, R. Tvdroň), 53. P. Fabuš (M. Filo, Pardavý), 60. P. Fabuš (Pardavý) - 32. Róbert Huna (P. Sivák, Richard Huna), 41. P. Sivák (Dlouhý), 57. T. Sýkora (Dlouhý, V. Nemec)
Vylúčení: 5:7 na 2 min
presilovky 0:1
oslabenia: 0:1
rozhodovali: Müllner - Kacej, M. Orolin
1 210 divákov

Trenčín: V. Kováč - Hlubuček, Trefný, Biro, Gabriš, Štindl, E. Bednár - P. Fabuš, M. Filo, Pardavý - Melichárek, Lelkeš, J. Gašparovič - O. Mikula, R. Tvdroň, Sojčík - P. Kopecký, Fojtík
Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, Harant, Dlouhý, Ďurkech, Houdek - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, Stupka - M. Drevenák, Troliga, Smotrila - T. Sýkora